23 marca w świetlicy został ogłoszony  stały konkursu na czas zawieszenia zajęć w szkołach pt. "Kreatywna zabawa i twórczość".  Konkurs bazuje na kreatywnej i swobodnej zabawie dzieci jaką obserwujemy w różnych formach w świetlicy.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie przez dziecko:

• dowolnej konstrukcji do zabawy w domu
  • inscenizacji z zabawek i z innych przedmiotów
  • własnej historyjki obrazkowej
  • innej kreatywnej formy zabawy (także plastycznej).

Przykładowo może to być: zbudowanie budowli z dowolnych klocków, stworzenie scenki z użyciem lalek i innych ludzików, wymyślenie fragmentu interakcji między pojazdami (samochodzikami, pociągami czy innymi pojazdami), zabawy w sklep wraz ze stworzeniem jego aranżacji, narysowanie własnego komiksu/historyjki obrazkowej i wiele, wiele innych rzeczy. Pozostawiamy dzieciom szerokie pole fantazji.

Następnie zabawę, pracę należy sfotografować i przesłać do świetlicy na adres. a.gardziewicz@sp19.edu.gdansk.pl

UWAGA!

Konkurs trwa tak długo, jak długa trwać będzie nauka zdalna.

Nie ma limitu na ilość zrealizowanych zabaw i przesłanych zdjęć je ukazujących.

Każda praca bierze udział w konkursie. Im więcej prac, tym większa szansa na wygraną.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do zabawy!

A teraz prezentujemy prace, które nadesłały do nas Świetliczaki w pierwszym tygodniu trwania konkursu.

Artem Gaiur kl.2B  "Zredagowanie gazetki"

Artem Gaiur kl.2B "Komisariat policji

Bartek Szczepański kl.2C "Dekoracyjny świecznik"

Julia Jiratko kl.2C "Zagroda z kucykami Pony"