W marcu 2023 r. w ramach Dni Wody odbył się konkurs wiedzy dla uczniów klas 7. Tematem konkursu była „woda” – wszystko, co możemy wiedzieć o wodzie.

Przez tydzień na ekranach wiszących na szkolnych korytarzach wyświetlana była prezentacja o wodzie – różne ciekawostki, informacje z dziedziny fizyki, chemii, geografii. Uczniowie brali udział w grach - zabawach, których tematem wiodącym była „woda”.

Po tym czasie uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy, który polegał na wypełnieniu testu wiedzy o wodzie. W konkursie wzięło udział 75 uczestników z czterech klas siódmych. Zdecydowanie najlepiej wypadła klasa 7d. Wszyscy uczniowie uzyskali wynik powyżej 30%, znaczna większość ponad połowę punktów, jeden uczeń uzyskał wynik ponad 75%.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz bidony na wodę.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele chemii, geografii i biologii.