W listopadzie i grudniu wśród uczniów klas II zostały przeprowadzone dwa konkursy: ortograficzno-gramatyczny (31 uczestników) oraz matematyczny (40 uczestników). Nie było łatwo… W konkursie matematycznym doszło do dogrywki. Wyłoniono niekwestionowanych zwycięzców, a tym samym tych, którzy pod koniec stycznia będą reprezentować naszą szkołę w XV Megaolimpiadzie Wiedzy.

W konkursie ortograficzno-gramatycznym na podium stanęli: uczeń klasy II f Aleksander Krzyżagórski oraz uczniowie klasy II e: Maja Nowak i Nikodem Rogowski.

Najlepszymi z najlepszych w konkursie matematycznym okazali się: uczeń klasy II a Maciej Gleich, uczeń klasy II c Bartosz Grobelny oraz Tymon Pachel z klasy II a. Kolejne miejsca na podium zajęli: Łucja Muńska (klasa II a), Marcin Pyć (klasa II f), Julia Mojsiuszko oraz Zofia Bykowska (klasa II b), Mikołaj Malek (klasa II e), Maksymilian Polak (klasa II c) oraz Zuzanna Meszyńska i Maja Smogur (klasa II b).

Wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy oraz drobne upominki. A te osoby, które zajęły miejsca na podium otrzymały nagrody książkowe. Wszystkie nagrody zasponsorowane zostały przez Radę Rodziców.

W  XV Megaolimpiadzie Wiedzy w kategorii klas II reprezentować nas będą: Aleksander Krzyżagórski oraz Maja Nowak w konkursie ortograficznym oraz Tymon Pachel i Bartosz Grobelny w konkursie matematyczno-przyrodniczym. Mocno trzymamy kciuki za naszych reprezentantów.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy, jednocześnie zachęcając do brania udziału w szkolnych konkursach.

Organizatorzy:

Karolina Bojahr