W środę 20 listoapda 2019 r. obchodziliśmy XXX rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Uczniowie i nauczyciele byli ubrani w niebieskie kolory i świętowali!

Wyniki głosowania uczniów klas IV-VIII w sprawie uchwalenia Regulaminu Samorządu Uczniowskiego

Kiedy klasy młodsze SP 19 20 listopada świętowały Dzień Praw Dziecka, odpowiadając na pytania tematyczne, tańcząc, rysując i podziwiając prace plastyczne innych, uczniowie klas IV –VIII wyrażali swą opinię w sprawie Regulaminu Samorządu Uczniowskiego.

Z upoważnionych do głosowania 605 uczniów z prawa do wyrażenia swej opinii  skorzystało 586 osób, oddając 523 głosy ważne i 63 nieważne.

W tajnych, powszechnych i bezpośrednich wyborach 392 uczniów zaakceptowało regulamin SU, swój sprzeciw wyraziło 131 członków społeczności uczniowskiej.

uczniowska komisja wyborcza