23 listopada 2019 r. w Galerii Bałtyckiej odbył się V Festyn Ekologiczny, zorganizowany przez gdański okręg Ligi Ochrony Przyrody. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły tradycyjnie już zostali zaproszeni do pomocy w jego organizacji.

Podobnie, jak w latach ubiegłych przygotowaliśmy przyrodnicze zadania i łamigłówki dla najmłodszych. Przewodniczkami po świecie edukacyjnych zabaw dla dzieci były uczennice klasy VI F i VII D. Nowością był konkurs wiedzy ekologicznej z atrakcyjnymi nagrodami dla rodzin uczestniczących w festynie, przygotowany i poprowadzony przez Magdalenę Czaję i Małgorzatę Żabik - nauczycielki biologii.

Dziewczęta i chłopcy ze szkolnej grupy teatralnej „Kochajcie wróbelka” zaprezentowali inscenizację „Bajki na dłuższą metę”, przygotowaną pod opieką Mirosławy Lenartowicz i Jadwigi Słopieckiej - nauczycielek języka polskiego. Młodzi aktorzy zachwycili publiczność swoją  profesjonalną grą, mimo trudności ze sprzętem nagłaśniającym.

W roli konferansjerów prowadzących festyn wystąpili uczniowie - Paulina Łania i Krzysztof Zdrojewski. Śmiało możemy powiedzieć, że wspaniale poradzili sobie z tym wyzwaniem.

Festynowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych o tematyce jesiennej, wykonanych przez uczniów gdańskich szkół. Znalazły się wśród nich przepiękne prace naszych uczniów.

Liga Ochrony Przyrody przekazała podziękowania za zaangażowanie dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły, prezentujących się na scenie w czasie trwania festynu i biorących udział w jego organizacji.

Magdalena Czaja i Małgorzata Żabik