W czwartek 10 listopada 2022 r. nasza szkoła zorganizowała obchody przypadającego dzień później Narodowego Święta Niepodległości.

Od tygodnia uczniowie mogli zapoznać się z okolicznościami odzyskania przez Polskę niepodległości oraz historią samego święta na przestrzeni ostatnich 104 lat.

W czwartek radosny nastrój towarzyszył całej społeczności szkolnej od samego rana. Galowe ubiory, kotyliony oraz inne narodowościowe akcenty podkreślały wagę tego święta. Szczególnie widoczni byli członkowie szkolnej grupy rekonstrukcyjnej w strojach z epoki. Czas podczas porannych przerw umilały pieśni patriotyczne w wykonaniu naszego chóru.

W ciągu dnia odbyły się również prezentacje dla uczniów klas VI i VII przygotowane przez starszych kolegów. Przeprowadzony został także szkolny quiz dla klas IV – VIII.

Kulminacją szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości było uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt oraz odśpiewanie wspólnie hymnu polskiego w samo południe.