23 maja 2022 przy słonecznej pogodzie i pieknej scenerii, odbyło się długo oczekiwane otwarcie GratoSfery w naszej szkole.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:

• Pani Aleksandra Kulik – Starszy Inspektor – Wydziału Rozwoju Społecznego w Gdańsku,
  • Pani Bogumiła Bieniasz – Kierownik Referatu – Wydziału Rozwoju Społecznego w Gdańsku,
  • Grzegorz Kryger – Z-Ca Dyrektora Wydziału – Wydziału Rozwoju Społecznego w Gdańsku,
  • Kamil Maciaszek – autor projektu GratoSfera.

Wspólnie otworzyliśmy nasz czarodziejski kontener kryjący przedmioty codziennego użytku, które dostały nowe życie.

Dzieci powitały gości brawami, następnie aktywnie odpowiadały na przygotowane quizy i zagadki. Po wyrecytowaniu radosnej wyliczanki, nastąpiło uroczyste przecięcie kolorowego łańcucha, co zapoczątkowało świetną zabawę w GratoSferze.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszenii na słodki poczęstunek.

Edyta Polak
Magdalenaa Połaska