28 września 2021 w świetlicy klas pierwszych odbyło się pasowanie na Świetliczaka pt. "Bądź jednym z nas". Dzieci były poddane czterem próbom:
  1. próba - próba uśmiechu
Uczniowie otrzymali plasterek z cytryny, który mieli zjeść z promiennym uśmiechem.
  1. próba - próba "czarodziejskiego kłębka" - próba mądrości
Dzieci siedząc w kole przekazywały sobie z rąk do rąk kłębek. Na przerwę w muzyce, to dziecko, które miało kłębek w rękach odpowiadało na wylosowana zagadkę.
  1. próba dotyku - "dotykowy SMS"
Dzieci siedziały w rzędach, rysowały na plecach kolegi lub koleżanki siedzącego przed sobą wylosowana figurę geometryczną. Ostatnie dziecko - do którego przychodziła dotykowa wiadomość rysowało ją na kartce.
  1. próba - próba zręcznościowa - "piłka parzy"
Dzieci podzielone na rzędy konkurowały między sobą w jak najszybszym przekazaniu piłki między uczestnikami.
Po przejściu przez wszystkie próby dzieci złożyły ślubowanie a następnie zostały pasowane na Świetliczaka. Na pamiątkę otrzymały odznakę "Pasowanie na Świetliczaka SP nr 19 Gdańsk" oraz słodki upominek.
Wszystkim pierwszoklasistom gratulujemy!
Wychowawcy świetlicy klas pierwszych