W Dniu Komisji Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klas I. Wzięli w niej udział zaproszeni goście: Prezesowie Spółdzielni Mieszkaniowych „Orunia” i „Południe”, Dyrektorzy pobliskich przedszkoli, Dyrekcja Szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, dumni rodzice, wzruszone babcie i dziadkowie oraz bohaterowie tego dnia – uczniowie i uczennice z sześciu klas I.

Uczniowie dumnie wmaszerowali na salę gimnastyczną prowadzeni przez swoje panie wychowawczynie. Część artystyczną przygotowali pod wodzą swojej wychowawczyni uczniowie i uczennice z klasy 3a i 3c oraz uczniowie Szkolnego Teatru „Sejf z dziurami”.  Były zabawne wiersze, radosne piosenki. Uczniowie klas pierwszych pięknie, równo zaśpiewali piosenkę. Aż nadszedł długo oczekiwany moment, najpierw w obecności sztandaru szkolnego „Pierwszaczki” złożyły uroczyste ślubowanie, potem wielkimi ołówkami uczniowie zostali pasowani przez Pana Dyrektora Szkoły Krzysztofa Dudka, Panią Dyrektor Marzenę Turowską na uczniów szkoły.

Na pamiątkę pasowania, w klasach czekały na dzieci piękne dyplomy, „Rogi Obfitości” wypełnione po brzegi słodkościami, pamiątkowe medale od Rady Rodziców, gratulacje i uściski od wszystkich zaproszonych gości.