Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w kalendarzu szkolnym. W piątek 14 października 2023 roku pierwszoklasiści z naszej szkoły w obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.  Ślubowali być dobrymi uczniami, Polakami oraz godnie reprezentować szkolę i klasę. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było pasowanie wielkim ołówkiem uczniów klas pierwszych przez Dyrekcję Szkoły p. Krzysztofa Dudka i p. Marzenę Turowską.

Nie zabrakło również upominków. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, kompasy oraz "rożki obfitości". Uroczystość uatrakcyjnił występ uczniów klasy 3c, 3d i 3e. Artystom oraz ich wychowawczyniom dziękujemy za humor i piosenki i tańce uświetniające to ważne wydarzenie..