W ramach akcji „Razem na Święta” rodzice, uczniowie oraz nauczyciele zaangażowali się w niesamowite działania na rzecz innych ludzi. Siostra Dorota i Siostra Honorata wraz z dziećmi i młodzieżą ze szkoły SP19 robiły kartki świąteczne z życzeniami dla Hospicjum w Toruniu i dla sąsiadów, starszych oraz samotnych osób z osiedla i parafii. Także zorganizowały pomoc w postaci paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci w naszej szkole i parafii. Uczennica z klasy 4 A, Lena S. razem z bratem Leonem, zrobiła piękne kartki oraz pyszne pierniki, które trafiły do sąsiadów oraz osób starszych i samotnych. W akcję zaangażowała się cała klasa 1A. Uczniowie zrobili kartki świąteczne z życzeniami. Kartki zostały wysłane do Regionalnego Centrum Wolontariatu w akcji „Zostań Elfem Świętego Mikolaja” - wolontariusze mają dostarczyć je osobom osobom samotnym, potrzebującym.

Natomiast klasa 1B  wyszła poza proponowane działania w ramach akcji, poszerzając ofertę o rękawiczki dla potrzebujących. W rezultacie zostały zebrane 24 pary rękawiczek, 1 czapkę, 3 pary skarpetek. Ponadto dzieci robiły i wysyłały kartki osobom starszym. Także robiły i wysyłały kartki świąteczne osobom starszym.

Chęć tworzenia dobra nie powstrzyma nawet kilometrowa odległość, potwierdziła to pewna rodzina. Będąc w Szwecji, zorganizowali rodzinnego kuriera i również wzięli udział w akcji.

Starsi uczniowie także zaangażowali się w akcję. Uczeń klasy 8 C wysłał gry oraz ubrania dla Gdańskich Domów Dziecka. Uczennica z klasy 6J przekazała słodkości zrobione przez nią Siostrom zakonnym, a jej starszy brat Piotr przekazał słodkości znajomym osobom chorym na Covid-19.

Podczas akcji „Razem na Święta” świetlica szkolna również była bardzo aktywna: zostały wykonane piękne świąteczne wieńce , stroiki i kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi, które  dzieci wraz z nauczycielami zanieśli w prezencie do pracowników BaltiMedu. Wychowawcy  świetlicy dla klas 1 wykonały kartki bożonarodzeniowe, które następnie sprzedano na kiermaszu, a zgromadzone środki zostały przeznaczone na paczki dla osób znajdujących się w kryzysie bezdomności.

Dziękuję wszystkich, którzy wzięli udział w akcji:

• Siostrze Dorocie,
  • Siostrze Honoracie,
  • Mateuszowi W.,
  • Lenie S. i jej bratu,
  • Uczniom 1a i 1b oraz ich rodzicom,
  • Wychowawcom ze świetlicy klas 1.