Za nami  kolejny rok szkolny, który przeszedł do historii. Wszyscy zasłużyliśmy na upragniony wypoczynek. W związku z tym w naszej szkole zorganizowane zostały półkolonie letnie dla chętnych dzieci, które chciały aktywnie i wesoło spędzić czas.
Były to dwa tygodnie wspólnej zabawy, przepełniony wieloma atrakcjami. Byliśmy między innymi w kinie i na placu zabaw Lider oraz w Centrum Rozrywki - Bajkowy Labirynt na Morenie.   Uczestniczyliśmy w warsztatach zorganizowanych przez „Mobilne Muzeum Czekolady” z  Poznania, w czasie których mogliśmy poznać historię powstania czekolady oraz wykonać własne słodkości. Braliśmy również udział w warsztatach, podczas których wykonaliśmy piękne kolorowe kwiaty, których płatki powstały z drzewa osikowego. Pojechaliśmy na wycieczkę autokarową do Zagrody Edukacyjnej u Młynarza w Mokrym Dworze, gdzie zwiedziliśmy młyn i mieliśmy okazję zobaczyć jak powstaje mąka. Upiekliśmy również pachnące bułeczki. Byliśmy w Zagrodzie Kociewskiej w Godziszewie, gdzie wspaniale bawiliśmy się na świeżym powietrzu. Pojechaliśmy także do APLAK w Bojanie, aby obcować z przyrodą, nakarmić alpaki, kozy, świnki morskie oraz  przytulić króliczki. Na koniec odwiedziliśmy Kaszubskie Parki w Stryszej Budzie. Poczuliśmy się  tam jak Guliwer wśród liliputów. Po wejściu do Parku czekała na nas podróż dookoła świata. Później Kaszuby z bogatą architekturą a następnie  budowle z Polski. Wycieczkę wielkoludów zakończyliśmy wędrówką przy latarniach morskich. Potem spacerowaliśmy wśród owady w wymiarze XXL, oraz odwiedziliśmy bajkowe pojazdy.
W czasie półkolonii odwiedziła nas również Pani Policjantka, która rozmawiała z nami o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji. Mieliśmy również okazję zadawać nurtujące nas pytania, na które z cierpliwością odpowiadała😊
To był naprawdę wspaniały czas przepełniony dobrą zabawą😊. Dziękujemy wszystkim za udział!  
Wychowawcy półkolonii