26 kwietnia br. gościliśmy w szkole nauczycieli z ZSO nr 8 w Gdańsku. W ramach lekcji obywatelskich, w sposób kaskadowy, młodzież wraz z opiekunami dzieliła się swoją wiedzą z nauczycielami i uczniami naszej szkoły. Panie Magdalena Buda i Magdalena Łukasiak przeprowadziły zajęcia dla klas I – III o konstytucji, korzystając z teatrzyku kamishibai, czyli techniki opowiadania za pomocą obrazka i tekstu – sztuki wywodzącej się z Japonii.

Klasy ósme wzięły udział w warsztatach na temat korelacji praw i obowiązków, które poprowadził mec. Jan Suchanek oraz zasad mediacji rówieśniczej. Zajęcia przeprowadziła pani Agnieszka Tomasik z uczennicami liceum. Wyposażeni w nowe doświadczenia i wiedzę, uczniowie naszej szkoły będą mogli przekazywać je młodszym koleżankom i kolegom.

Krzysztof Dudek