Drodzy Rodzice Uczennic i Uczniów klas I-III,

od 18 stycznia br. ponownie będą realizowane w formie stacjonarnej zajęcia dydaktyczne oraz opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci z klas I- III szkoły podstawowej.

Minister Edukacji Narodowej wraz z Ministrem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym opublikowali nowe wytyczne i zalecania w związku z powrotem uczniów klas I-III do szkół.

Nasza szkoła, mimo najlepszych chęci, nie jest w stanie zorganizować w taki sposób opieki i kształcenia, aby wszystkie te zalecenia mogły zostać w pełni wdrożone.

Niemniej jednak od 18 stycznia w przypadku niektórych klas zostały wprowadzone zmiany w planie lekcji, zajęcia odbywać się będą w innych niż dotychczas salach lekcyjnych oraz został zmieniony grafik wydawania obiadów w stołówce szkolnej.

Dodatkowo Uczennice i Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej podczas całego pobytu w niej zobowiązani będą do zakrywania ust i nosa.

O wszystkich zmianach zostaniecie Państwo poinformowani przez wychowawcę klasy.

Chcielibyśmy bardzo, aby wprowadzone zmiany przyczyniły się do bezpiecznego pobytu Państwa dzieci w szkole. Wiele pod tym względem będzie zależało od nas nauczycieli, ale także od Państwa jako rodziców. W tym celu proszę również o dokładne zapoznanie się z dostoswanymi do nowej sytuacji Zasadami przebywania uczniów klas I-III na terenie Szkoły Podstawowej nr 19 w Gdańsku.

Z życzeniami zdrowia
Krzysztof Dudek