Pożegnanie absolwentów w naszej szkole jest niezapomnianym wydarzeniem, nie tylko dla żegnających się ósmoklasistów, ale również dla ich dumnych rodziców, dziadków, wzruszonych nauczycieli i wychowawców, dyrekcji szkoły oraz wszystkich pracowników naszej placówki. W czasie uroczystego pożegnania naszych najstarszych uczniów nie zabrakło nagród, czyli "Róż Wiatrów". Nagrodę Primus Inter Pares odebrał Adam Swarcewicz z klasy 8 d, Citius -  Altius -  Fortius Natalia Krześniak oraz  Liliana Krasińska - Gerejczyk, uczennice klasy 8d, a nagroda za wybitne osiągnięcia artystyczne została przyznana Julii Gudojć z klasy 8c, natomiast nagroda  Civis Bonus powędrowała do Zofii Leźniewicz-Zielińskiej z klasy 8d oraz Bartosza Wrzoska z klasy 8b. Nie zabrakło dyplomów i nagród za czołowe osiągnięcia w Megaolimpiadach  oraz w Kuratoryjnych  Konkursach Przedmiotowych.
Artystyczną oprawę uroczystości przygotował chór szkolny pod kierownictwem charyzmatycznego pana Darka Osińskiego, natomiast ciekawym akcentem były dwie piosenki zaśpiewane solo przez Krzysztofa Orzechowskiego . Publiczność nie kryła zachwytu, patrząc na niezwykły  układ taneczny Mai Krześniak. Nie zabrakło podziękowań, recytacji oraz.......niespodzianki przygotowanej przez panie wychowawczynie klas 8. Tego czego nie oddadzą słowa, na pewno odnajdziemy na zdjęciach. Żegnajcie nasi drodzy, zdolni absolwenci.  "Szczęśliwej drogi już czas", hasło przewodnie tej uroczystości niech dodaje Wam odwagi, gdyż doskonale wiemy, że wszystko płynie "panta rhei". Żegnamy się z nadzieją, że jeszcze długo będziemy o sobie pamiętać. Nie zapominajcie, że progi naszej szkoły są dla Was zawsze gościnnie otwarte.
Małgorzata Wójtowicz