Drogie Uczennice i Drodzy Uczniowie klas ósmych,

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała dla Was próbny egzamin. W związku z pandemią koronawirusa CKE oraz OKE w Gdańsku udostępni  wszystkie materiały na swoich stronach internetowych, abyście mogli przystąpić do próbnego egzaminu w dniach:

30 marca 2020 r. godz. 9.00 – język polski
31 marca 2020 r. godz. 9.00 – matematyka
1 kwietnia 2020 r. godz. 9.00 – j. obcy (angielski i niemiecki)

Przystąpienie do egzaminu jest dobrowolne.

Materiały będą udostępniane każdego dnia o godz. 9.00 na stronach:

oraz pozostałych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.

Zachęcam, aby warunki próby były zbliżone do egzaminu właściwego.

1. Przed egzaminem należy:
  • przygotować miejsce pracy oraz zegar z aktualną godziną,
  • przygotować nośnik, z którego będzie można odczytywać zadania lub niezwłocznie po pobraniu zadań wydrukować je,
  • przygotować nośnik, z którego podczas częsci językowej zostanie odtworzone nagranie (plik mp3),
  • zaopatrzyć się w przybory do pisania (czarny długopis lub pióro z czarnym atramentem), na matematykę dodatkowo w linijkę,
  • przygotować kartki do pisania rozwiązań lub sprzęt, na którym będzie możliwość uruchomienia pliku edytowalnego umieszczonego wraz z arkuszami zadań (w pliku będzie możliwość zapisywania odpowiedzi komputerowo lub ręcznie po wydrukowaniu).
  1. W czasie pracy należy zadbać o ciszę i samodzielność pracy (usuwamy pomoce dydaktyczne). Rodziców i opiekunów proszę o zapisanie czasu rozpoczęcia i zakończenia pracy z arkuszem.
  1. Po zakończeniu pracy należy przesłać rozwiązania swojemu nauczycielowi przedmiotu (język polski, matematyka i język angielski lub niemiecki) za pomocą:
  • skanu/zdjęcia zeszytu rozwiązań,
  • e-maila z rozwiązaniami zadań,
  • przesłania pliku edytowalnego.
  1. Nauczyciel po sprawdzeniu przekaże Wam informację zwrotną w formie krótkiego komentarza drogą mailową, podczas spotkania on-line lub w innym ustalony z nim sposób.

Próbny egzamin jest przeprowadzany w celu informacyjnym (daje szansę pracy z arkuszem egzaminacyjnym) oraz diagnostycznym (pozwala na zidentyfikowanie wiadomości
i umiejętności, które wymagają jeszcze kształcenia).

Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty znajdują się na stronie www.cke.gov.pl.

Arkusze egzaminacyjne znajdują się na dole strony.

Krzysztof Dudek