W dniu 26 września, zerówkowicze naszej szkoły gościli na warsztatach p. Paulinę Warzeńską z Fundacji Czeka na Nas Świat. Warsztaty nosiły tytuł „Razem o niepełnosprawności”. Dzięki nim dzieci mogły poznać sylwetki osób z  niepełnosprawnościami – słuchową, wzrokową, ruchową, intelektualną. Samodzielnie doświadczyć z jakimi trudnościami borykają się te osoby. Popatrzeć na świat oczami niewidomego. Porozmawiać w języku migowym. Zawiązać buty i zapiąć zamek w bluzie, niesprawnymi dłońmi. Poczuć nadmiar bodźców, jak osoba ze spektrum autyzmu. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że osoba z niepełnosprawnością może mieć trudniejsze życie, jednak z pomocą przyjaciół i ludzi dobrej woli, może żyć, jak każdy inny człowiek. Spotkanie z Panią Pauliną jeszcze bardziej otworzyło nam oczy na potrzeby naszych bliźnich.

Monika Modrzejewska-Szeląg