We wrześniowy czwartek siedem klas naszej szkoły uczestniczyło w interesującym spotkaniu. Nasz gość, pan Maciej, swoje praktyki studenckie odbył na Darze Młodzieży podczas Rejsu Niepodległości.

Z wyjątkową łatwością opowiedział o codzienności podczas pobytu z dala od domu na żaglowcu szkoleniowym.

O wachtach, klarowaniu żagli, przygotowywaniu posiłków, dostawach żywności, pracach remontowych, dbaniu o higienę, porządkach w kubryku, zachodach i wschodach słońca, ale również o spotkaniu z papieżem Franciszkiem, meczach w piłkę nożną (wygranych dla naszej załogi), widokach oglądanych przez bulaje i zwiedzaniu Panamy, Kolumbii, Miami, wyspy wulkanicznej w Portugalii, Londynu i wyjątkowym powitaniu załogi już w Gdyni.

Obejrzeliśmy zadziwiające fotografie, a pan Maciej okazał się wyjątkowym gawędziarzem.

Choć rejs był wyczerpujący fizycznie dla przyszłych wilków morskich, wielu młodych ludzi podjęłoby ten trud ponownie. To niezapomniana przygoda.

Dziękujemy za wizytę. Z chęcią zorganizujemy kolejne spotkanie.

Anetta Szczepankowska i Joanna Małek