SZKOLENIE DLA SAMORZĄDÓW UCZNIOWSKICH 7.11.2023 r.

„7 listopada wyruszyliśmy 10. osobową grupą do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Pojechaliśmy z p. Anettą Szczepankowską, opiekunką samorządu uczniowskiego na zajęcia polegające na nauce, jak mówić ciekawie, jak się zachowywać przed publicznością. Prowadzący tłumaczyli również kwestie prawne związane ze statutem szkoły. Spotkanie trwało trzy godziny. Bardzo się cieszę, że mogłem w nim uczestniczyć.

Olek”

„Na dzisiejszej wycieczce opowiedziano podstawowe zasady wystąpień. Zaczęto od przedstawienia się w ramach tego wszystkie samorządy przedstawiły swoje postulaty. Następnie prowadzący przeszli do postawy: najważniejsze było wyciągnięcie jednej nogi lekko do przodu, spięcie pośladków i wciągnięcie brzucha, zachowywanie odstępów jedni od innych.

Drugą rzeczą była komunikacja. Przedstawiono nam, jak mamy przekonywać innych do naszych pomysłów. Mieliśmy logicznie argumentować nasze propozycje. Na końcu rozegrała się mała debata na temat różnych aspektów statutów szkolnych i oceniania.

Bartek”