19 maja w ramach współpracy ze Strażą Miejską w Kwidzynie odbyło się kolejne spotkanie z Inspektorem p. Mirosławem Iljin. Podczas spotkania brały udział zerówki 0 A i 0 B klasy I A, I C, ID i I E oraz II D, poruszane były tematy:

• „Bezpieczna droga do szkoły” – której celem było zapoznanie dzieci
    z podstawowymi przepisami ruchu drogowego i najważniejszymi znakami drogowymi,
  • „Bezpieczeństwo w kontaktach z osobami nieznajomymi” zwrócenie uwagi, jak dzieci powinny zachowywać się w kontaktach z obcymi im ludźmi.
  • „Obrona przed atakiem agresywnego psa” – dzieci zostały poinformowane
    o zasadach bezpiecznego zachowania się w kontaktach ze zwierzętami, a w szczególności z agresywnymi psami. Zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia bezpiecznej pozycji „żółw” w celu obrony przed atakiem psa. Ponadto zostały przybliżone przepisy dotyczące opieki nad zwierzętami – takich, jak: konieczność sprzątania po pupilu, konieczność nałożenia smyczy podczas spacerów, obowiązek karmienia i dbania o zwierzę w domu, obowiązek szczepień, czipowanie psów, oraz możliwość identyfikacji zaginionego psa. Omówienie roli psa w służbie człowieka.

Pod koniec zajęć nastąpiło podsumowanie całorocznej współpracy. Odbył się konkurs plastyczny „ Mój Przyjaciel Pies - Bella”. Podczas konkursu zostały wybrane 3 najlepsze prace, którym wręczyliśmy nagrody a pozostałe osoby dostały pamiątkowe dyplomy. Mamy nadzieję, że spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci, a zdobyta wiedza i wrażenia będą niezapomniane.

Serdecznie dziękujemy za przekazanie cennych informacji.

Katarzyna Kalisz