W piątek 10 września 2021 r. nasza klasa - Vb oraz klasa Vc wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do ZOO w Oliwie. Zbiórka była o godzinie 7:40 przed szkołą. Wszyscy przyszli na czas, więc o 8:00 wyruszyliśmy na przystanek, a do ZOO dojechaliśmy kilka minut po godzinie 9:00. Po przybyciu na miejsce zaopiekowała się nami pani przewodnik. W ZOO uczyliśmy się o zwierzętach pochodzących z Afryki i o gatunkach zagrożonych wyginięciem. Mieliśmy okazję dotknąć kawałka zęba słonia i słuchaliśmy ciekawych opowieści o dzikich mieszkańcach ogrodu zoologicznego. Odwiedziliśmy zagrody surykatek, zebr, żółwi, pingwinów, żyraf, słoni, kucyków i wielu innych. W przerwie między zajęciami poszliśmy na pyszne lody. Około godziny 12:00, po lekcji edukacyjnej i po zwiedzaniu wybranych zagród ze zwierzętami wyruszyliśmy w drogę powrotną. Gdy byliśmy już pod szkołą wszyscy się ze sobą pożegnaliśmy i poszliśmy do domu ze wspaniałymi wspomnieniami.

W imieniu uczestników wycieczki
Anastazja Remisz Vb