Wychowawcy świetlicy klas pierwszych po raz kolejny postanowili zorganizować akcję wsparcia zwierząt ze Schroniska PROMYK w Gdańsku. Sytuacja jest szczególnie trudna, ponieważ w kwietniu trafiło tam ponad 60 psiaków z pseudohodowli. Pracownicy schroniska starali się zaniedbane zwierzaki doprowadzić do porządku pod względem higienicznym i zdrowotnym.

Okazał się jednak, że potrzebują również karmy suchej i mokrej, podkładów, kocy, ręczników, misek a także zabawek. Każda najmniejsza pomoc była dla nich bezcenna.

Dlatego zwróciliśmy się do rodziców i dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej o tak potrzebne wsparcie. Odzew na nasz apel przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Codziennie do naszej świetlicy dzieci i ich rodzice przynosili rzeczy tak bardzo potrzebne zwierzakom. Następnie wolontariusz z klasy 7E - Cyprian Kulaszewicz przekazał wszystkie uzbierane dary pracownikom schroniska; przy okazji odwiedził zwierzęta tam zamieszkujące.

Wszystkim Państwu dziękujemy za ogromne serca przepełnione empatią w stosunku do bezbronnych zwierząt. Okazało się, że RAZEM możemy więcej😊 Dziękujemy😊

Wychowawcy świetlicy klas pierwszych