14 października 2024 roku w Dniu Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. W obecności licznie zgromadzonych rodziców, Dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz zaproszonych gości pierwszoklasiści obiecali uczyć się pilnie, zachowywać wzorowo, szanować siebie nawzajem i dbać o dobre imię swojej szkoły. Pan Dyrektor życzył nowo przyjętym członkom Braci Szkolnej SP 19, aby byli ciekawi świata, nie bali się eksperymentować i zadawać pytań. Pierwszoklasiści brawurowo zaśpiewali piosenkę „Szkoła na tak!”

Starsze koleżanki i koledzy z klasy 2a i 2c, recytując, tańcząc i śpiewając, starali się przekonać Pierwszoklasistów, że warto otworzyć się na nowe doświadczenia, rozwinąć skrzydła, a potem z kolegami-piratami wyruszyć na podbój szkoły podstawowej.

Również uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w uroczystum apelu w Dniu Edukacji Narodowej. Koleżanki i koledzy z teatru szkolnego "Sejf z dziurami" wraz z zespołem muzycznym przygotowali program artstyczny, który wzbudził wiele uśmiechów i radości wśród oglądających.

Dyrektor szkoły wręczył w tym dniu Nagrody Dyrektora Szkoły wyróżniającym się w pracy pracownikom administracji i obsługi oraz nauczycielom. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.

Marzena Turowska
Anna Pyć