We wtorek 14 marca 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Święto Liczby Pi.

Uczniowie klas czwartych brali udział w rozgrywkacha matematycznych. Za zadanie mieli rozwiązać krzyżówkę, ułożyć wyrazy z PI w środku, rozwiązać zadania matematyczne, rozszyfrować kryptarytmy i wiele innych ciekawych wyzwań. Zabawa była doskonała. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani i najlepszymi klasami okazały się 4C i 4D (1. miejsce), 4A (2. miejsce), 4E (e. miejsce) i 4B (4. miejsce).

Pozostałe klasy (V-VIII) czynnie włączyły się w upiększenie szkoły oraz w przygotowanie pomocy dydaktycznych. Z najładniejszych prac została zrobiona wystawa. Na wystawie mogliśmy obejrzeć mozaiki, lapbooki, gry matematyczne oraz rysunki z ukrytymi liczbami. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele mogli podziwiać wkład pracy oraz jakość wykonanych pomocy.

Już za rok będziemy świętować ponownie. Zapraszamy!

nauczyciele matematyki