W tym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do akcji pt. "OPATRUNEK NA RATUNEK" organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.

Jak wiadomo w surowych warunkach życia w Afryce nietrudno o rany, oparzenia i urazy. Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia, otarcia czy oparzenia, to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy. W tropikach plagą są również ugryzienia i ukłucia owadów. Najbiedniejsi z pacjentów trafiają do przychodni i szpitali misyjnych. Niestety, tam często brakuje nawet podstawowych opatrunków. Wspólnie możemy to zmienić przynosząc do szkoły potrzebne produkty.

Co jest potrzebne?

Opatrunki:

Gazy jałowe i niejałowe o rozmiarach 0,5m2 i 1 m2

Kompresy jałowe (wszystkie rozmiary)

Kompresy niejałowe

Plastry na rolkach

Opaski dziane i elastyczne

Rękawice jednorazowe i chirurgiczne (różne rozmiary)

Maść cynkowa, ichtiolowa, Sudocrem, Tribiotic, Clotrimazolum

Środki odkażające:

Płyny do odkażania ran (np..Octanisept, Octedin itp.)

Drobny sprzęt i urządzenia medyczne:

Termometry bezrtęciowe

Ciśnieniomierze

Pulsoksymetry

Potrzebne rzeczy można przynosić do świetlicy szkolnej- sala nr 18 lub pozostawić w pojemniku z napisem OPATRUNEK NA RATUNEK, który znajduje się w przedsionku szkoły.

Zbiórka trwa do 5 kwietnia (włącznie).

Wszystkim dziękujemy za Wielkie Serce i okazane wsparcie!

Jolanta Kulaszewicz, Jadwiga Galant