W tym roku szkolnych świetliki z klas 2 włączyły się bardzo aktywnie w zajęcia związane z Tygodniem Profilaktyki pt. „Warto pomagać”. W naszej świetlicy zostały przeprowadzone zajęcia tematyczne; dyskutowaliśmy o tym, w jaki sposób możemy pomagać różnym osobom, szczególnie tym najbardziej potrzebującym. Stworzyliśmy duże serce, na którym umieściliśmy nasze serduszka „pomocy”, a także zapisaliśmy ważne dla nas hasło: KIEDY POMAGASZ INNYM – STAJESZ SIĘ LEPSZYM CZŁOWIEKIEM. Wykonaliśmy plakaty, które informowały wszystkich uczniów naszej szkoły w jaki sposób można pomagać. Przyłączyliśmy się również do akcji „Podziel się ciepłem” zorganizowanej przez wolontariuszy z naszej szkoły i przynosiliśmy do naszej świetlicy ciepłe rękawiczki, które zostaną dostarczone osobom znajdującym się w kryzysie bezdomności. Zorganizowany został również konkurs plastyczny pt. „Warto Pomagać” na plakat rodzinny, który nasze świetliki mogły wykonać w domu wraz z rodzicami i rodzeństwem.

To był wspaniały tydzień, przepełniony dobrymi czynami!

A oto zwycięzcy naszego konkursu:

Kaja Bancuk z klasy 2A

Ola Fiszer z klasy 2B