Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w klasach 4-5 zostały przeprowadzone lekcje, jak urozmaicić zajęcia, łatwiej przyswoić wiedzę i nabrać śmiałości w umiejętnym przedstawianiu swej pracy.
Igor Wisłowski, uczeń 8 c, sam mówi, że walczy z nie tylko informatyczną nieśmiałością. Młodszym kolegom zaś w sposób przystępny, poprawny językowo, barwny słownikowo przedstawił sposób na wykonanie prezentacji praktycznie na każdy temat. Możliwość interesującej metody chwalenia się tym, co potrafimy, wykorzystują już uczniowie klas 5, tworząc, nie tylko na lekcje, pokazy slajdów.
Prezentacja  multimedialna to coś dostępne na wyciągnięcie ręki, a przy okazji dobra zabawa,  więcej umiejętności, czyli i wilk syty i owca cała.
Anetta Szczepankowska