W ramach działań projektu Erasmus+ „Let’s hold hands for a better world” 26 października 2023 r. odbyła się videokonferencja. Uczestniczyli w niej nauczyciele i uczniowie ze szkół partnerskich z Sassari na Sardynii, Mersin w Turcji i Gdańska w Polsce. Tematem spotkania były zagadnienia ekologiczne związane z ochroną środowiska i dbałością o czystość powietrza, wody, gleby. Dzieliliśmy się pomysłami  w jaki sposób możemy ochronić Ziemię przed zanieczyszczeniami?.

Spotkanie prowadziła pani Anna Świątek nauczycielka języka angielskiego w polskiej szkole. Na początku spotkania uczniowie z poszczególnych krajów przedstawili się, opowiedzieli o swoich zainteresowaniach i pasjach. Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę o tematyce ekologicznej. W dalszej części spotkania, podczas swobodnej wypowiedzi uczniowie i nauczyciele dzielili się własnymi pomysłami i doświadczeniami związanymi z tematem dbałości o środowisko w swoim domu i w swojej najbliższej okolicy.

Uczniowie byli bardzo podekscytowani możliwością poznania kolegów z innych krajów oraz sprawdzenia swojego poziomu znajomości języka angielskiego.