Od kilku dni mamy w Gdańsku prawdziwą zimę, ale aby poczuć jej prawdziwy urok, wybraliśmy się na lodowisko na Placu Zebrań Ludowych. Uczniowie trzech klas (6B,7B,7C) pod opieką wychowawców i pod czujnym okiem Pani Joanny Mentel mogli poczuć się jak mistrzowie lodowej tafli, która przez godzinę była tylko nasza. Mogliśmy zauważyć „prawie” mistrzów jazdy szybkiej, figurowej, hokejowej. Największy podziw budzili w nas ci, którzy próbowali swoich sił, pokonywali nieśmiałość i strach. Koledzy jeżdżący lepiej, pomagali, uczyli, a co najważniejsze nie przeszkadzali. To wyjście okazało się dobrą lekcją odpowiedzialności za siebie i innych. Brawo!

Każde wyjście ze szkoły jest okazją do poznania ciekawych miejsc na mapie naszego miasta. Tym razem odkryliśmy kolejne gdańskie pomniki. Zatrzymaliśmy się przed Pomnikiem Ofiar Stanu Wojennego w Gdańsku. Dowiedzieliśmy się, że niewielki monument na Targu Rakowym odsłonięty w 2016 roku upamiętnia pierwszą śmiertelną ofiarę stanu wojennego w Polsce - Antoniego Browarczyka. Podjechaliśmy także pod mur Stoczni Gdańskiej, aby zrozumieć, komu poświęcony jest kolejny współczesny pomnik. Niewielu z nas wiedziało, skąd na murze stoczniowym pojawiły się słowa: „Życie choć piękne tak kruche jest”.

Bernadeta Dudzińska