Edukacja morska w naszej szkole ma różne oblicza. W ciągu 25 lat wiele się działo.

W kronice szkolnej zapisywano najważniejsze wydarzenia, np. nadanie Szkole imienia Zasłużonych Ludzi Morza.

Świętowano Dni Patronów i Szkolne Dni Morza.

Uczniowie mieli przyjemność spotkań i rozmów z ciekawymi Ludźmi Morza (prof. Marek Perepeczko, kpt. Krzysztof Baranowski, Mateusz Kusznierewicz, kpt. Artur Król, Krzysztof Wnorowski).

Pływali po Zatoce Gdańskiej w Szkole pod Żaglami, uczestniczyli w błękitnych szkołach.

Przygotowywali potrawy na Kiermasze Morskich Smaków, w trakcie których można było degustować ciekawe dania kojarzące się z morzem.

Opracowywali  projekty morskie, brali udział w konkursach piosenki żeglarskiej, koncertach szant itp.

Na festynach zawsze obecna była tematyka morska.

Uczniowie chętnie zdobywali wiedzę o morzu i wszystkim, co z nim związane. Odwiedzali Oceanarium, Muzeum Morskie, jeździli i pływali na wycieczki na Wyspę Sobieszewską, zwiedzali statki-muzea).

Brali udział w rajdach, spacerowali brzegiem morza, odpoczywali na plaży…

Wszystko po to, aby morze poznawać, kochać i rozumieć.

Zespół Morski