Prawnik, radca prawny, samorządowiec i polityk, działacz opozycji demokratycznej w okresie PRL, w latach 1998–2019 prezydent Gdańska. Był jednym z organizatorów strajków w 1988 jako przewodniczący studenckiego komitetu strajkowego na Uniwersytecie Gdańskim


„Prezydent to też człowiek”

23 listopada 2018 roku gościliśmy w naszej szkole wyjątkowego gościa – Prezydenta Miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza. Odwiedził nas na zaproszenie ucznia III klasy gimnazjum Jakuba Modrzejewskiego-Szeląga. Spotkanie odbyło się w ramach projektu z WOS-u i nosiło tytuł „CZY PREZYDENT TO TEŻ CZŁOWIEK?!”. Gimnazjaliści III a wraz z wychowawczyniami p.Anettą Szczepankowską i p. Kasią Kalisz przyjęli Prezydenta w swojej sali.

Na powitanie zaśpiewali szantę „Keja”, akompaniując na instrumentach perkusyjnych. Następnie Zuzia Gościniecka i Jakub przeprowadzili z Gościem ciekawy wywiad o tematyce polityczno-społecznej. Nie zabrakło pytań o życie prywatne Pana Prezydenta. Pan Paweł Adamowicz, siedząc w wygodnym fotelu, odpowiadał z pasją na pytania, często żartując. Dzielił się z nami swoim doświadczeniem, pasją i wiedzą. Wypił aromatyczną kawę i z apetytem skosztował szarlotki upieczonej przez Weronikę. Na koniec poproszony został o wpisanie dobrej myśli na liściu, z okazji Tygodnia Życzliwości. Brzmiała ona: „Bądźmy codziennie uśmiechnięci”. Podziękował młodzieży za wspaniałe przyjęcie. Wychodząc ze szkoły, żegnał napotkanych uczniów i pracowników uściskiem dłoni i uśmiechem. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć. To było niezapomniane spotkanie, które udowodniło, że PREZYDENT TO TEŻ CZŁOWIEK.