Od roku szkolnego 2014/2015 uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim projekcie – Mistrzowie Kodowania. Celem tego projektu edukacyjnego było upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. Obejmował on uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z całej Polski. W ramach zajęć dzieci młodzież uczyła się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Projekt realizowany był przez Samsung Electronics Polska we współpracy z Centrum Cyfrowym Projekt: Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją CoderDojo, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz ze Stowarzyszeniem „Rodzice w Edukacji” przy wsparciu grupy SuperBelfrzy RP.

Nasi uczestnicy projektu Mistrzowie Kodowania pod okiem czujnych nauczycieli ułożyli już setki skryptów i stworzyli dziesiątki gier i programów. Najlepsze z tych projektów można podziwiać na naszym blogu http://scratch-krok-po-kroku.blogspot.com/. Na tym blogu, prowadzonym przez Pana Sebastiana Kierzkę, nauczyciela informatyki, można znaleźć wiele wartościowych poradników z programowania, a sam blog ma już blisko milion wyświetleń. Równolegle z blogiem Pan Sebastian prowadzi chętnie odwiedzany (już blisko 7.000 subskrybentów) kanał edukacyjny na portalu YouTube z ponad 70 poradnikami Scratch:

Kanał ten jest ceniony nie tylko przez uczniów, ale i nauczycieli w całej Polsce. Razem udowodniliśmy, że programować każdy może, a w szkole mamy prawdziwych Mistrzów Kodowania.

Najlepsi programiści zostali zaproszeni do Warszawy, gdzie 1 czerwca 2015 roku, na Stadionie Narodowym spotkało się ponad 1300 osób z ponad 280 szkół, aby wspólnie podsumować całoroczną pracę i zaprezentować projekty przed całą Polską. Młodzi reprezentanci z całego kraju mogli dzielić się swoimi programistycznymi osiągnięciami oraz korzystać z wielu atrakcji, które zostały specjalnie dla nich przygotowane. Wśród nich była bezkonkurencyjna reprezentacja naszej szkoły, uczniowie klasy szóstej Damian Niemczyk i Tobiasz Muszarski. Obecnie projekt „Mistrzowie kodowania” nie jest już kontynuowany, lecz od 6 już lat niezmiennie nadal uczymy programować naszych uczniów, wychodząc daleko poza podstawę programową. Nasi uczniowie nie tylko wykonują zadania w szkole, ale zaciekawieni lekcją w domu wykonują sami ciekawe projekty.

Oprócz projektu „Mistrzowie kodowania” w naszej szkole cyklicznie bierzemy udział w takich projektach jak ogólnoświatowy „Dzień bezpiecznego Internetu” czy ogólnoeuropejski „Code Week”.