Kółko teatralne rozpoczęło pracę jeszcze w czasie wakacji. Po raz drugi otrzymaliśmy zaproszenie na występ podczas Dnia Otwartego 5 września 2009 r. w Urzędzie Rady Miasta Gdańska ze spektaklem „Góra Pięciu Braci”. Tym razem nasze przedstawienie zagraliśmy w sali obrad Urzędu, co było dla nas ogromnym przeżyciem.

Już w połowie września rozpoczęliśmy pracę nad scenariuszem większej formy scenicznej - przedstawienia kabaretowego pt. „Szkółkowo” z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wesoły kabaretowy spektakl podobał się i aktorom, i widzom.

W czerwcu kółko teatralne w ramach współpracy ze Szkolnym Klubem Przyjaciół Parku Oruńskiego oraz panią Ireną Lengą i panią Sylwią Ciułą kolejny raz wystawiło spektakl pt.: „Góra Pięciu Braci” podczas spotkania z zaproszonymi do szkoły Gośćmi – potomkami rodu Hoene. Pani Sylwia pomogła nam napisać streszczenie legendy w języku niemieckim. To chyba była niezwykła grupa teatralna i dobry spektakl, skoro tyle razy nas zapraszano i oglądano.

Przygotowaliśmy też, przy współpracy z kl. VI E i p. J. Wrzaskowską, uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego klas szóstych.