Kółko teatralne długo pracowało nad przygotowaniem tego spektaklu. Zadanie nie było łatwe. Artyści jednak nie zawiedli, efekt naszej pracy był wspaniały i mamy nadzieję, że przedstawienie podobało się widzom. Nam się podobało, chociaż pracy było mnóstwo i dużo tekstu do nauczenia się na pamięć. Ale cóż to dla zdolnych młodych aktorów!

W głównej roli wystąpili młodzi zdolni uczniowie: 28. 01.2014 r. zagrał rolę Małego Księcia zagrał Kacper Niewiadomski, zaś 18.06.2014 r. w tej roli wystąpił Jakub Gużewski. Obie kreacje aktorskie były udane, chociaż bardzo różne, chłopcy zupełnie inaczej interpretowali swoją postać. Jednak sukces każdego spektaklu zależy od całego zespołu, który przy nim pracuje, więc nie można tu pominąć żadnej osoby, zaangażowanej w to przedsięwzięcie.

Obsada pierwszej wersji spektaklu na afiszu, przygotowanym przez Panią Monikę Modrzejewską-Szeląg ( Tak, mieliśmy nawet afisz!):

W drugiej wersji przedstawienia udział wzięli:

Mały Książę: Jakub Gużewski

Róża: Nadia Szulc

Król: Hubert Zawadzki

Próżny: Mateusz Moskwa

Pijak: Szymon Piskorski

Bankier: Wiktoria Szunejko

Latarnik: Miron Hałagida

Geograf: Mateusz Modrzejewski-Szeląg

Kwiat: Paulina Galant

Żmija: Zuzanna Jurkiewicz

Lis: Gabriela Paterek

Pilot: Matylda Krzywicka

Zawiadowca: Natalia Szewczuk

Kupiec: Milosz Organiściak

Reżyseria: Mirosława Lenartowicz i Dominika Gawrońska

Światła i nagłośnienie: Kamil Dajnowski

Ale to jeszcze nie Koniec. Nasza przygoda z Małym Księciem trwała nadal.

Na występ kółka teatralnego, a teraz już poważnego Szkolnego Teatru „TRZY PO TRZY” z okazji Dnia Babci i Dziadka na spektakl „MAŁY KSIĄŻĘ” zaprosiliśmy gości z Klubu Seniora SM „POŁUDNIE”, dzieci z Przedszkola nr 71 „DIAMENCIK” oraz SZKOLNYCH ZERÓWEK.

Nasze przedstawienie „MAŁY KSIĄŻĘ” zagraliśmy w GALERII BAŁTYCKIEJ podczas FESTYNU EKOLOGICZNEGO przygotowanego przez Ligę Ochrony Przyrody. To było trudne logistycznie zadanie, ale wszystko się udało.

Przy pomocy Pani Eli Smolińskiej i Pani Moniki Modrzejewskiej-Szeląg spektakl teatralny „MAŁY KSIĄŻĘ” zagraliśmy w Hospicjum im. ks. Dutkiewicza w Gdańsku – było to przedstawienie dla pacjentów i gości Hospicjum. A oto cytat z naszego osiedlowego forum:
Jestem pod ogromnym wrażeniem przedstawienia pt. Mały Książę, które dzieciaki z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 6 zaprezentowały dzisiaj w Hospicjum ks. E. Dutkiewicza dla wszystkich naszych kochanych chorych, wolontariuszy i przyjaciół.
Wnieśliście do naszego Domu Hospicyjnego dużo radości i miłości poprzez swój występ.
To przecież WASZE UZDOLNIONE DZIECIAKI o WIELKICH SERCACH, drodzy mieszkańcy dzielnicy Orunia Górna.
Bardzo DZIĘKUJĘ, w imieniu swoim oraz wszystkich chorych, Wam drodzy rodzice, kochani nauczyciele i opiekunowie tych uczniów oraz WAM, KOCHANE DZIECIAKI!!!- rozwijajcie skrzydła swoich talentów.

Były to dla nas najpiękniejsze słowa i największa nagroda.

Szkolny teatr „TRZY PO TRZY” po raz pierwszy wziął udział w plenerowym I PRZEGLĄDZIE TEATRZYKÓW DZIECIĘCYCH w Sobieszewie. I MIEJSCE zdobyła nasza grupa teatralna „TRZY PO TRZY” za spektakl „MAŁY KSIĄŻĘ”. Ale przeglądy w Sobieszewie to już inna historia, o której napiszę w kolejnym odcinku.

Podczas zajęć zawsze panuje świetna atmosfera, dzieci uczą się współdziałania w grupie, odpowiedzialności za swoje działanie. Zyskują też więcej pewności siebie, gdyż mają świadomość, że w tej grupie pełnią ważną rolę, że i od nich zależy sukces całego zespołu. Starsi „aktorzy” odchodzą do gimnazjum, ale na ich miejsce przybywają młodsi, którzy pod okiem tych starszych łapią teatralnego bakcyla. Niektórzy uczniowie rozwijają swoje aktorskie zainteresowania również poza szkołą, a po jej ukończeniu nadal realizują swoje pasje, a nawet studiują na kierunkach związanych z teatrem. Uczestniczka naszego zespołu teatralnego z klasy piątej, Agnieszka Wensorra wygrała casting i zagrała w filmie Andrzeja Wajdy Katyń.