Zainteresowanie uczniów zajęciami NADAL było duże, w wyniku czego ogółem do kółka teatralnego należało 36 uczniów z klasy czwartej, piątej i z szóstej. Jednak nie wszyscy zapisani uczęszczali na zajęcia regularnie.

Uczniowie klas szóstych pięknie wprowadzali czwartoklasistów w tajniki naszych działań i wspaniale opiekowali się młodszymi kandydatami na „aktorów”.

Po sukcesie przedstawienia kabaretowego z okazji Dnia Edukacji Narodowej w listopadzie rozpoczęliśmy próby do MORSKICH JASEŁEK (po bardzo trudnej pracy nad scenariuszem, w której pomagała nam pani Marzena Kowalska).

Premiera przedstawienia „Morskie jasełka” odbyła się 22 grudnia 2007 r. podczas uroczystej Wigilii dla wszystkich pracowników naszej szkoły oraz zaproszonych gości. Zespół teatralny zagrał jeszcze dwa spektakle: dla uczniów klas 4-6.

Równolegle uczniowie pracowali nad przedstawieniem kabaretowym, które zaprezentowaliśmy podczas występu z okazji Dnia Dziecka: „Nauczyciele dzieciom”.

W czerwcu pracowaliśmy nad przygotowaniem montażu poetycko-muzycznego z okazji zakończenia roku szkolnego, pracując nad dykcją i jak najlepszą interpretacją dość trudnych utworów poetyckich.

W pracy kółka teatralnego starałam się dojrzeć każdą mocną stronę uczestników i stosować atrakcyjne i niekonwencjonalne formy zajęć. Chciałam, aby udział w tych zajęciach pomógł im uwierzyć w siebie i nauczył odpowiedzialności za grupę, pracę całego zespołu i jej efekty. Wiem, że w wielu przypadkach to mi się udało.