Zabawa w teatr wymaga dobrego przygotowania, a więc pracy nad dykcją oraz podstawami ekspresji scenicznej: mimiką, gestem, ruchem. Wszystko to przydaje się nie tylko w teatrze, ale również w karierze szkolnej, a także w dorosłym życiu i w pracy zawodowej. Rozwijaliśmy również naszą wyobraźnię i kreatywność, między innymi przygotowując etiudy sceniczne.

Pierwsza większa forma sceniczna w 2012 roku to przedstawienie kabaretowe z okazji Dnia Edukacji Narodowej dla nauczycieli i uczniów klas IV-VI, które odbyło się 14 października 2011 r.

Drugie przedstawienie pt. „Bal bajek” zostało zaprezentowane 01. 06. 2012 r. z okazji Dnia Dziecka. Jakoś tak pozostaliśmy przy baśniowych klimatach, ale ten spektakl utrzymany był w konwencji kabaretowo-musicalowej.

Przygotowaliśmy też montaż poetycko-muzyczny z okazji zakończenia roku szkolnego.