Uczestnicy grupy teatralnej ŚLIWKA W KOMPOT tak się rozkręcili, że już w sierpniu, nie czekając na rozpoczęcie roku szkolnego, przygotowali samodzielnie spektakl CZERWONY KAPTUREK i wystawili go dwukrotnie w przedszkolu KOS oraz w szkole dla Rodziców i przyjaciół. Podobnie było w czasie ferii zimowych – w lutym grupa przygotowała przedstawienie „Lalki” i wystawiła w dwóch przedszkolach, całkowicie bez żadnej pomocy – już wszystko potrafili zrobić sami. A ponieważ wszyscy pokochaliśmy twórczość Szekspira poszłam z grupą do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego na musical KISS ME KATE. Wybraliśmy się też na spektakl ROMEO I JULIA w reż. Marzeny Nieczuji-Urbańskiej.

W czerwcu znów wzięliśmy udział w III Plenerowym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych w Sobieszewie – nagroda GRAND PRIX dla grupy teatralnej „ŚLIWKA W KOMPOT” za przedstawienie musicalowe „Dwanaście tańczących księżniczek i jeden książę” przygotowane przez uczestników grupy teatralnej ŚLIWKA W KOMPOT z udziałem dzieci z grupy świetlicowej pani M. Polaczuk.

A na zakończenie roku szkolnego klas szóstych ŚLIWKI przygotowały przedstawienie musicalowe „MAMMA MIA” w wykonaniu grupy teatralnej „Śliwka w kompot” i teatru klas 4-5 „Trzy po trzy”. To był prawdziwy hit!

Mirosława Lenartowicz