W kolejnym roku szkolnym nasz teatr „TRZY PO TRZY” przygotował przedstawienie teatralne z okazji Dnia Edukacji Narodowej - SZKÓŁKOWO, CZYLI OPOWIEŚĆ O SZKOLE LAT DZIECINNYCH”. Tekst przedstawienia był zabawną parafrazą fragmentów epopei „Pan Tadeusz” A. Mickiewicza. Wystawiliśmy ten spektakl czterokrotnie: dla klas 4-6 oraz dla klas gimnazjalnych.

W 2015 r. zabraliśmy się bardzo ostro do pracy, jako że w skład naszej grupy teatralnej weszli również bardzo uzdolnieni młodzi ludzie z gimnazjum. No i wtedy to dopiero się zaczęło...! Ci młodzi ludzie chcieli grać sztuki Szekspira! Mało tego, oni tego Szekspira bardzo polubili!

Wspólnie z panią Jadwigą Słopiecką rozpoczęłyśmy próby do przedstawienia teatralnego „SZEKSPIR PÓŁ ŻARTEM PÓŁ SERIO”. Cóż to były za próby! Ile niezwykłych talentów udało się odkryć! Ileż było śmiechu, radości, wspólnej dobrej zabawy, ale i zdobywania nowych doświadczeń, umiejętności, współodpowiedzialności, której się uczyliśmy. Zwłaszcza bez tej odpowiedzialności i wyjątkowo dobrej współpracy w grupie nic by się nie udało. Nigdy nie zapomnę tych prób i tej wspaniałej atmosfery.

Premiera spektaklu odbyła się w szkole 13 czerwca 2016 r. A potem był jeszcze występ w Sobieszewie na II PLENEROWYM PRZEGLĄDZIE TEATRÓW SZKOLNYCH, gdzie otrzymaliśmy dwa wyróżnienia oraz w kolejnym roku szkolnym występ na XIII WOJEWÓDZKIM TURNIEJU KABARETÓW I TEATRÓW SZKOLNYCH, gdzie grupa teatralna (wówczas już pod nazwą „ŚLIWKA W KOMPOT”) ZDOBYŁA PIERWSZE MIEJSCE!

XIV Wojewódzki Turniej Kabaretów i Teatrów Szkolnych

28 marca 2017 odbyła się czternasta edycja konkursu skierowanego do gimnazjalistów z całego województwa pomorskiego.

Turniej miał charakter kameralny, w tym roku zgłosiło się do udziału w nim dziewięć grup, reprezentowały one jednak nie tylko Gdańsk, lecz także dość odległe od Trójmiasta miejscowości, takie jak Chojnice, Strzebielino czy Puck.

Wojewódzki Turniej Kabaretów i Teatrów Szkolnych od pięciu lat szczyci się patronatem Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, który jest również hojnym fundatorem nagród dla laureatów zmagań konkursowych.

Uczestnicy turnieju walczyli o statuetki - nagrody za pierwsze miejsca - a także o bilety na spektakle i koncerty odbywające się w instytucjach kulturalnych Trójmiasta. Jury oceniało występy w czterech kategoriach: zespół teatralny, zespół kabaretowy, najlepszy aktor teatralny, najlepszy aktor kabaretowy.

Kategoria: Zespół kabaretowy
1. miejsce: Teatr Śliwka w kompot z Gimnazjum nr 7 im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdańsku.

Pod koniec roku szkolnego grupa teatralna „ŚLIWKA W KOMPOT” zakwalifikowała się do projektu „TEATRALNY PASJANS”,realizowanego przez TEATR SZEKSPIROWSKI. Uczniowie będą przygotowywać spektakl pod kierunkiem aktorów i reżyserów z Teatru Szekspirowskiego. Ale to już znów inna opowieść...

Mirosława Lenartowicz