Dużo radości przyniosła nam praca nad spektaklem „Bajki na dłuższą metę”. Scenariusz powstał na podstawie wybranych utworów Eugena Klueva ze zbioru „Bajki na dłuższą metę”. To niezwykłe bajki, nowatorskie, zupełnie inne niż te, do których są przyzwyczajone dzieci. Moim młodym aktorem bardzo się spodobały.

Pracę rozpoczęliśmy od napisania scenariuszy, które powstały na lekcjach języka polskiego. Pozdrawiam moją ówczesną bardzo zdolną klasę – bez Was by się nie udało.

Wybraliśmy utwory: „Słowik bez słuchu”, „Prawa natury”, „Nikomu Nieznany Żuczek w Kolorze Szmaragdu”, „Cień rzucony na chodnik”, „Słoń w pełnym znaczeniu słowa”, „Marzenia się spełniają”. Prawda, że tytuły są bardzo intrygujące?

A potem to już było dobieranie obsady do ról, przygotowanie strojów, przygotowanie scenografii, nauczenie się tekstów, ruchu scenicznego, ciekawej interpretacji swojej postaci, nauczenie się tańców i piosenek, itd. itp. Przygotowanie przedstawienia od podstaw nie jest łatwe, ale z taką genialną grupą teatralną wszystko jest możliwe.

Musicalowe przedstawienie teatralne „ Bajki na Dłuższą Metę” zostało wystawione z okazji Dnia Dziecka dla klas 4-6 oraz dla klas 0-3.