Hej! Nazywam się Ali. Ja przyjechałem z rodzicami do polskiego miasta Gdańsk z Rosji w 2017 roku. Szkołę my wybraliśmy niedaleko od domu. To było Gimnazjum nr 7.

Kiedy ja przyszedłem na pierwsze zajęcia, zostałem bardzo ciepło przywitany przez nauczycieli i kolegów z klasy. Ja ze wszystkimi ludźmi szybko się zaprzyjaźniłem i szybko znalazłem sobie nowych przyjaciół, а  nauczyciele i wychowawczyni we wszystkim mi pomagali. Nauka przebiegała bardzo fascynująco i bez stresów. W tym gimnazjum było bardzo przyjazne grono nauczycieli, i każdy nauczyciel starał się zainteresować mnie w swoim przedmiocie. Nauczyciele starali się również, żeby nauka bardzo dobrze przebiegała i cierpliwie pomagali mnie radzić sobie z zadaniami, co było dla mnie bardzo ważne, bo język ja źle rozumiałem. W szkole było dużo różnorodnych kółek i sekcji. Ja wybrałem dla siebie kółko orkiestrowe, a później kółko śpiewania. Dzięki tym zajęciom ja zająłem pierwsze miejsce w konkursie piosenkarskim na Jasieniu.

Nasze wychowawczyni pani Anetta i pani Kasia ciągle starały się urozmaicać naukę czymś dobrym, pasjonującym. Przez te dwa lata nauki ja odwiedziłem kina, muzea, teatry, wystawy. Byłem nawet za granicą, w Czechach. Najbardziej mi spodobał się Licheń Stary, gdzie podczas wycieczki odwiedziłem największą w Polsce Bazylikę Matki Boskiej Licheńskiej.

Pani Anetta i pani Kasia uczyły nas przyjaźnić, być uważnym do bliźnich, szanować osób starszych i nie bać się trudności życia.

Były dobre sytuacje w szkole, jednak były i złe. Ale dzięki pomocy p. Anetty i p. Kasi ja pokonałem wszelkie trudności i to posłużyło lekcją z życia. Szkołę skończyłem ja dobrze i z wyróżnieniem dzięki poparciu kolegów z klasy, nauczycieli i wychowawczyń. Po skończeniu szkoły nam wychowawczynie powiedziały, że przed nami są otwarte drzwi do przyszłości, i ja pomyślałem sobie, że ja potrafię wszystko, i że wszystkie moje marzenia spełnią się. Bardzo szkoda było żegnać się ze swoimi mądrymi nauczycielami i kochanymi kolegami z klasy. Teraz, rok po ukończeniu szkoły, ja z ciepłymi poczuciami wspominam gimnazjum, w którym ja uczyłem się i jestem wdzięczny wszystkim. Takich niezapomnianych chwil i szczęśliwych momentów u mnie w życiu nigdy nie było.