Temat - Pachnąca wiosna
Z uczniami kasy pierwszej i trzeciej rozmawiałam na temat wiosny. Wiosna to pora roku, w której świat budzi się do życia. Po białej zimie pojawiają się przepiękne roślinki, które podziwiamy, ciesząc swoje oko. "Pachnąca wiosna" to połączenie wiadomości o wiosennych kwiatach i podstaw kodowania. Dzieci na planszach nie mają żadnych przygotowanych miejsc na wstawianie kodów, to od nich zależy, w jaki sposób połączą wszystkie okręgi. Dzięki takim zadaniom, dzieci poszerzają swoje wiadomości o kwiatach, rozwijają umiejętność swobodnej wypowiedzi, uczą się pracy w zespole, kształtują umiejętności kodowania informacji przy pomocy sekwencji barw. 
#LaboratoriaPrzyszłości
Izabela Samulczyk
Na lekcjach techniki podczas budowania makiety ze skrzyżowaniami korzystamy z bezprzewodowych klei na gorąco, które zdecydowanie ułatwiają pracę dzieciom. #LaboratoriaPrzyszłości
Łucja Styn

Kwiecień to Święta Wielkanocne. Na zajęciach „Biologii ze smakiem” nie mogło więc zabraknąć świątecznych wypieków. W piekarnikach z programu #Laboratoria Przyszłości drożdżowe baranki nabrały kolorów.

Małgorzata Żabik