W dniach 19-23 września w oddziałach przedszkolnych naszej szkoły, zerówkowicze obchodzili Tydzień Przedszkolaka. Każdego dnia towarzyszyły im Supersmyki – bohaterowie tegorocznych podręczników. Wraz z nimi uczniowie mogli poznać swoje upodobania i uzdolnienia. I tak w poniedziałek, dzieci razem z Olem świętowały dzień swojej ulubionej zabawki. We wtorek, wraz z Melą, zamienili się w artystów, aby jak oni śpiewać, tańczyć i malować. W środę towarzyszyła im Pola, wtedy też kolorowali swoje emocje. Czwartkowy dzień odbył się pod znakiem sportu wraz z Fifim. Każdy kolejny dzień prowadził do uroczystości zwieńczającej Tydzień Przedszkolaka, którym było pasowanie. Tego dnia wszyscy zerówkowicze spotkali się na stołówce. Odświętnie ubrani, odśpiewali swój hymn, pięknie wyrecytowali wiersz o swoich prawach i obowiązkach, a następnie powtórzyli słowa ślubowania. Po czym zostali pasowani przez Panią Dyrektor Annę Pyć, na prawowitych zerówkowiczów. Dumni wrócili do swoich sal, gdzie dalej świętowali już w swoich grupach.

Monika Modrzejewska-Szeląg