Dnia 23.04.2023r. w niedzielę obok kościoła św. Jadwigi Królowej w Gdańsku. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 wraz z opiekunem grupy Panią Moniką Modrzejewską-Szeląg, panią Dominiką Szałkowską oraz Magdaleną Bornowską, wzięli udział w kolejnej akcji Pola Nadziei. Grono licznych wolontariuszy w różnym wieku, ubranych w żółte koszulki, oczekiwało na ludzi o dobrych sercach, których jak widać na załączonych zdjęciach nie brakowało.

Pola Nadziei to ogólnopolska akcja, która ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na chorobę innych ludzi, na ich cierpienie oraz pozyskanie funduszy na dofinansowanie opieki hospicyjnej.

Pierwsze polskie “Pola Nadziei” zakwitły wiosną 1998 roku w krakowskich parkach. Był to efekt współpracy brytyjskiej organizacji charytatywnej Marie Curie Cancer Care z Towarzystwem Przyjaciół Chorych “Hospicjum” , które prowadzi Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Od 2003 roku akcja jest organizowana w całej Polsce. Symbolem akcji "Pola Nadziei" są żonkile.

Niedzielna akcja naszych uczniów, grona pedagogicznego oraz innych osób wspomagających ideę pomocy wpisała się w XXVI edycję akcji Pola Nadziei.

Wielkoduszność parafian oraz osób uczestniczących w tym wydarzeniu nie tylko zapełniło hospicyjne puszki funduszami, ale również nadzieją.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji wspierającej hospicjum oraz za każdy datek.

Dominika Szałkowska