We wrześniu uczniowie klas siódmych i ósmych wraz z opiekunami przystąpili do kolejnej edycji projektu Lekcji Obywatelskich. Tylko w okresie dwóch miesięcy podjęli aktywne działania współpracując ze środowiskiem szkolnym
i lokalnym.

W trakcie 7. Gdańskiego Tygodnia Demokracji, na terenie szkoły miała miejsce kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego. 6 października odbyły się wybory. Do Zarządu Samorządu zostały wybrane: Joanna Dubicka z kl. 7d  – przewodnicząca, Julia Drożdżak z kl. 7d – zastępca.

Podczas spotkań z młodzieżą z trójmiejskich szkół w Europejskim Centrum Solidarności uczniowie mieli okazję poznać Panią Katarzynę Gębę, która od tego roku sprawuje stanowisko Rzecznika Praw Ucznia w Gdańsku.

Wzięli udział w spotkaniu „Jutro tworzymy teraz” w ramach projektu STREFA – MŁODZI WIEDZĄ, gdzie mogli porozmawiać z Marszałkiem Województwa Pomorskiego, panem Mieczysławem Strukiem i Nauczycielem Roku 2018, panem Przemkiem Staroniem.

Zwiedzili wystawę stałą ESC, by poznać historię Solidarności i zmian, jakie dokonały się za Jej sprawą w Europie.

Spotkali się w szkole z prawnikiem w ramach projektu „Adwokaci Rozjaśniają Prawo”. Doktor prawa Szymon Kosatka opowiadał o hejcie
i stalkingu.

W tym roku szkolnym czeka na nich jeszcze wiele aktywności, dzięki którym mogą uczyć się postaw obywatelskich i współpracy ze środowiskiem lokalnym.